Страйковий комітет Сокільницької громади За сприяння Сокільницької та Годовицько-Басівської сільських рад. (від 15.11.2019)

ПРЕС-РЕЛІЗ
Сокільники проти примусового приєднання до Львова! Саме так можна назвати акцію протесту об'єднаної територіальної громади сіл Сокільники, Басівка та Годовиця, яка відбудеться у понеділок 18 листопада 2019 року о 10:00 год. Автомобільна колона активістів вирушає з Сокільник до Львова, а близько 11:00 год. вже під стінами ЛОДА, за адресою Львів, вул. В. Винниченка 18, розпочнеться перша попереджувальна акція протесту.
Мета акції: вимога внести Сокільницьку ОТГ (Сокільники – центр, Басівка, Годовиця) в Перспективний план формування територій громад Львівської області.
Ігноруючи норми українського та міжнародного права ЛОДА хоче примусового приєднання села Сокільники до міста Львова під виглядом "децентралізації", а сіл Басівку та Годовицю - позбавити можливості стати спроможною громадою разом з Сокільниками. ЛОДА не реагує належним чином на наші численні звернення з проханням внести Сокільницьку ОТГ в Перспективний план формування територій громад Львівської області. Складається враження що ЛОДА робить вигляд що села Сокільники не існує на мапі децентралізацій і всіляко замовчує болюче для громади питання.
На наші аргументи, у відповідності до чинного законодавства, щодо права громад Сокільники, Годовиці та Басівки на добровільне об'єднання у керівництва ЛОДА лише одна відповідь – «Ваш поїзд пішов».
Сокільничани та жителі сіл Годовиця і Басівка категорично незгідні з таким твердженням.
Представники ЛОДА, під час громадських обговорень в місті Пустомити 13 листопада, прямо вказали щодо практики, у відповідності до якої вони не надають позитивний висновок щодо створення ОТГ з першого разу, а до кінцевого строку відведеного для добровільного об'єднання ( до 31.12.2019 р. ) залишилось дуже мало часу і якщо ЛОДА з другої спроби знову блокуватиме цей процес ми будемо втрачати час, тому об'єднана громада абсолютною більшістю прийняла рішення відстоювати свої законні права шляхом проведення акцій протесту і водночас змусити всі відповідні державні органи не порушувати чинне законодавство України та усунути зроблені помилки.
Зокрема, в ЗУ "Про добровільне об'єднання територіальних громад" від 5 лютого 2015 року, чітко вказано, що приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення є виключно добровільним та відбувається за рішенням усіх відповідних місцевих рад, а в ст. 5 Європейської хартії місцевого самоврядування зазначається, що зміни територіальних кордонів органів місцевого самоврядування не можуть здійснюватися без попереднього з'ясування думки відповідних місцевих громад, можливо шляхом проведення референдуму, якщо це дозволяється. У випадку із Сокільниками, у проєкті Перспективного плану передбачено, що територіальна громада села Сокільники входить до Львівської ОТГ, хоча Сокільники неодноразово декларували і направляли до ЛОДА відповідні звернення, в яких висловились категорично проти такого примусового приєднання.
Громада Сокільник виконала всі умови для добровільного об'єднання з громадами Басівки та Годовиці і 6 листопада 2019 р. були подані документи для отримання відповідного висновку до ЛОДА. Ми найбільш економічно спроможна територіальна громада Пустомитівського району, з найбільш розвиненою інфраструктурою і саме тому об'єднуємось з завідомо біднішими від нашої громадами, щоб дати можливість розвинути потенціал Басівці і Годовиці, дати цим громадам право на якісні та доступні публічні послуги. Саме для цього на межі наших громад вже сьогодні будується надсучасна школа на 660 учнів, ще до фактичного об'єднання.
Влада повинна почути що громади ХОЧУТЬ ОБЄДНАТИСЬ! Влада повинна сприяти, а не заважати і унеможливлювати процес створення Сокільницької ОТГ. Децентралізація місцевого самоврядування саме в цьому і полягає. Ми віримо, що все що відбувається - прикре непорозуміння, а Сокільницька ОТГ буде передбачена в доповненому Перспективному плані формування територій громад Львівської області.
Водночас інформуємо, що у випадку подальшого ігнорування законних прав об'єднаної громади сіл Сокільники, Басівки та Годовиці - громади готові блокувати не лише ключові автошляхи, які проходять через Сокільники, а й створити «нельотні» умови для Львівського аеропорту імені Данила Галицького, що також частково знаходиться на території села Сокільники, а також будемо змушені розглянути можливість припинення роботи насосної станції, яка знаходиться на території села Сокільники і постачає воду Львову.
Координатор акції:
Богдан Крук