Проектна діяльність сільської ради у 2017 році”.(від07.03.2018)

Досягнення  сільської ради на проектній ниві у 2017 році.

Написання та реалізація проектів за рахунок залучених коштів обласного, районного бюджетів та фондів Європейського союзу у 2017 році.

За  період з 01.01.2016 по 01.01.2017 року, за підтримки Сокільницького сільського голови Тараса Сулимка та депутатського корпусу сільської ради було написано та подано на різноманітні конкурси та програми чотири мікропроекти, а саме :

1. «Виготовлення та встановлення флюгерів-вказівників у с. Сокільники».
  2. «Капітальний ремонт лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Сокільники Пустомитівського району Львівської області».
  3. «Капітальний ремонт вуличного освітлення Сокільницької сільської ради по вулицях: Садова, біч. Садова, Княгині Ольги, Князя Романа, Сяйво, Черемшини, І.Білозіра, Вишнева, Вол. Великого, Стефаника, Бузкова, Яремчука в с. Сокільники Пустомитівського району Львівської області».
  4. «Капітальний ремонт будівлі спортивного залу Сокільницької ЗОШ I-III ступенів імені І.Я.Франка  Пустомитівського району Львівської області».

Два з чотирьох проектів виграли конкурси, а саме :

- Проект по ознакуванню вулиць села.  Ескізи Флюгерів – вказівників були розроблені та виготовлені ТзОВ «Доржзнаки», фірмою, що обслуговує дороги Західної України та міста Львова. Ціни на вказівники є фіксовані та найдешевші у регіоні, а якість одна з найвищих. Виготовлення флюгерів – вказівників було проведено за рахунок районної Програми мікропроектів місцевого розвитку з дофінансуванням з місцевого бюджету та спонсорських коштів.

Безымянный34+

- Проект «Капітальний ремонт будівлі спортивного залу Сокільницької ЗОШ I-III  ступенів     імені І.Я.Франка  Пустомитівського району Львівської області.»

Всі ми добре знаємо, що капітальний ремонт окремо стоячої будівлі спортивного залу школи ім.. Івана Франка був надзвичайно необхідний. Ремонт був проведений за рахунок коштів Програми мікропроектів Львівської обласної ради з дофінансуванням з місцевого бюджету та спонсорських коштів.

Безымянный22

Безымянный23

Вигляд спортивного залу до ремонту.

Безымянный24

Відремонтований спортивний зал.

У відремонтованому спортивному залі Сокільницької ЗОШ займаються дитячі гуртки з бойового гопака, волейболу, східних бойових мистецтв та ін..

Повертаючись до Програми Мікропроектів, хочу зауважити, що багато хто з депутатів сільської ради не до кінця розуміє користь таких програм і відповідно є противником виділення коштів сільської ради на дофінансування ініціатив громади, вуличних комітетів, ініціативних груп села. Нехай це будуть невеликі кошти, так звані «мікропроекти», але все ж  вони мають багато переваг:

Першою з них та найважливішою вважаю те, що місцева влада дослухається до прохання мешканців, які готові за свої власні (10 %  від загальної суми бюджету проекту) зібрані кошти дофінансувати  громадську ініціативу, наприклад таку, як благоустрій території, чи закупівля мультимедійного обладнання для школи  (інтерактивні дошки тощо), будь яку, що буде приносити в майбутньому суспільну користь.

До слова хочу сказати, що сусідні громади, такі як Солонківська, чи Давидівська подають на такі конкурси не менше ніж 10 проектів щорічно. Невже Сокільничани такі безініціативні, що в цьому році не поступило жодної пропозиції по написанню таких мікропроектів, а депутати в бюджеті сільської ради не передбачили жодної копійки на ці ініціативи?

У 2017 році  нами також був  написаний та поданий на конкурс Державного Фонду Регіонального Розвитку проект  по дофінансуванню будівництва дитячого садочка з бюджетом 17 млн. грн.. На жаль, наш проект вельми поважна комісія експертів Львівської обласної ради  та Львівської ОДА вважала менш важливим, ніж інші об’єкти району, які дістали кошти на будівництво.

Також нами була проведена велика робота у напрямку написання проектів на міжнародні фонди та програми:

На Програму Добросусідства та Партнерства Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 був поданий проект з партнером з Польщі (Гміною Орли)на побудову пішо-вело доріжок, що повинні були проходити через зелені зони села Сокільники та сполучати м. Львів до Ашану, через Сокільники до вул.Кульпарківської. Була проведена велика робота по написанню проекту, консультації з Львівською міською радою, що за власні кошти зобов’язалися побудувати доріжки до Ашану, Облавтодором. Було зроблено переклад  на англійську мову. На жаль,  цей проект не пройшов схвалення при оцінюванні у Програмі.

Сокільники також беруть активну участь у програмах молодіжних обмінів Erasmus+, німецько-української співпраці молоді, польсько-української співпраці молоді. Молодь села, за кошти програми Європейського Союзу, побувала в містечку Бінген, що на заході Німеччини та мала можливість разом із німецькою молоддю ознайомитися з культурою цієї країни, вдосконалити свою англійську та німецьку мови, займатися в цікавих та пізнавальних Воркшопах (гуртках), таких як графіті, медіа, паркур, театр.

Безымянный25

Воркшоп (гурток) українських та німецьких дітей у Львівському цирку.

Безымянный26Безымянный27

Молодь села Сокільники в Польщі під час реалізації проекту молодіжних обмінів Ерасмус+.

Молодь села також  брала участь у програмі Erasmus + в Польщі, у містечку Івоніч Здруй. Суть проекту полягала у впорядкуванні старих Лемківських цвинтарів на території сучасної Польщі. Наші діти трудилися разом із поляками і відпочивали також разом. Після роботи їм організовували походи в Аквапарк, боулінг, дискотеки та ін.. Проект був реалізований за кошти Програми Європейського Союзу.

Такі проекти сприяють всебічному розвитку молоді, розширенню кругозору, подоланню невпевненості в собі, вдосконаленню своїх знань та навичок, вивченню іноземних мов, адже молодь-це наше майбутнє.