що стосуються об’єднання громад

Відповідно до закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» таке об’єднання відбувається добровільно, за згодою, а не примусово. Іншими словами,  бажаємо - об’єднуємося, не бажаємо – ні. А примусове об’єднання чи, як зазначає п. Богдан Дубневич  «автоматично стати частиною міста Львова», неможливе ні тепер, ні з прийняттям поправок до ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Тобто автоматично стати частиною м. Львова  с. Сокільники не може.

Сокільницька сільська рада інформує

Для роз’яснення звернення народного депутата Богдана Дубневича змушені пояснити наступне.

Сільська рада одна з перших у Пустомитівському районі Львівської області винесла розпорядження про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад у Сокільницьку об’єднану територіальну громаду (ОТГ) з центром у селі Сокільники. Нами було проведено громадські обговорення, на основі чого сесією ради прийнято рішення про добровільне об’єднання з навколишніми селами.

Сільський голова з депутатами були присутні на сходах села Годовиця та Басівка. Жителі даних сіл хочуть приєднатись до Сокільник. Сільський голова Годовицько-Басівської сільської ради також підтвердив бажання громадян. На даний момент вживаються усі необхідні заходи щодо такого об’єднання.

Слід також зазначити, що відповідно до закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» таке об’єднання відбувається добровільно, за згодою, а не примусово. Іншими словами, бажаємо - об’єднуємося, не бажаємо – ні. А примусове об’єднання чи, як зазначає п. Богдан Дубневич «автоматично стати частиною міста Львова», неможливе ні тепер, ні з прийняттям поправок до ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Тобто автоматично стати частиною м. Львова с. Сокільники не може.

Сокільницька сільська рада відмовила Пустомитівській районній раді у створенні ОТГ проте згодом рішеннями Пустомитівської районної ради та Львівської обласної державної адміністрації було схвалено Перспективний план Пустомитівського району Львівської області, за яким село Сокільники віднесено до Пустомитівської ОТГ та подано у Кабінет Міністрів для затвердження в установленому порядку. Думка та бажання громади села при схваленні плану не враховувались.

Проте згодом Львівська обласна державна адміністрація на звернення сільського голови відповіла, що громади, передбачені Перспективним планом спроможних територіальних громад Львівщини можуть створюватись виключно на добровільних засадах.

Виконавчий комітет села надсилав звернення в Кабінет Міністрів України з проханням врахувати думку с. Сокільники при затвердженні Перспективного плану спроможних територіальних громад Пустомитівського району Львівської області. Відповіді досі не отримано.

Сканировать1